Pomohli 100 deťom so znevýhodnením

Autor: petra hadzova | 17.7.2010 o 14:05 | (upravené 17.7.2010 o 14:10) Karma článku: 3,79 | Prečítané:  880x

Nitrianska komunitná nadácia ročne prijíma desiatky žiadostí o podporu, avšak šancu získať grant má približne 50% z nich. Možnosťou založenia fondu vzrastajú šance na pomoc viacerým aktivitám, a tým aj viacerým ľuďom. Jeden taký fond má od roku 2004 založený aj Marta Bradáčová zo Spojenej školy Mudroňova 1, Nitra.

Školu navštevuje viac ako 100 žiakov s rôznymi druhmi mentálneho či telesného znevýhodnenia, ale aj deti s autizmom. Takýto žiaci si vyžadujú oveľa viac starostlivosti a škola potrebuje viac prostriedkov na to, aby poskytovala kvalitné vzdelávanie individuálnou formou. „Hoci je to ťažká práca, vyžaduje si veľkú dávku trpezlivosti, pochopenia a lásky. Sme radi, že naši žiaci, aspoň väčšina z nich, si uvedomujú, čo im škola dala, a to prejavujú aj svojím vzťahom a vďačnosťou k učiteľom. Je to hrejivý pocit,“ priznáva Bradáčová. Aktívna zástupkyňa riaditeľa Spojenej školy dlho rozmýšľala ako môže čo najefektívnejšie pomôcť svojej škole. Napokon sa dopočula o možnosti založenia fondu pri Nitrianskej komunitnej nadácií a už niekoľko rokov sa teší z úspešnej spolupráce. Vďaka Fondu Deti a jeho zakladateľke Marte Bradáčovej môže Nitrianska komunitná nadácia pravidelne pomáhať viac ako 100 deťom, aby mali kvalitnejšiu výučbu, mohli absolvovať rekondičné pobyty, či aktívne sa podieľať na skrášľovaní svojej školy.

Nitrianska komunitná nadácia umožňuje každému, aby si založil vlastný fond a rozhodoval o použití finančných prostriedkov na verejnoprospešné aktivity. Nadácia každoročne vyhlasuje grantové kolá, z ktorých pomáha nielen samotným uchádzačom o grant, ale najmä ľuďom, ktorým je projekt určený. Na verejnoprospešné aktivity za svoje 10-ročné pôsobenie udelila už 709 projektov v celkovej sume 459 758,02 EUR. A môže ich byť oveľa viac... Máte záujem získať viac informácií o založení fondu?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Trnkovi pomohla druhá polovica vety. Šťastie mal aj v minulosti

Zníženie platu je v porovnaní s navrhovaným trestom symbolické.

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.

Zákaz vychádzania pre netestovaných? Pochybnosti majú ústavní právnici aj prezidentka

Vláda riskuje, že Ústavný súd zruší testovanie skôr, ako sa začne.


Už ste čítali?