Na nový park v Nitre prispelo 2 391 ľudí

Autor: petra hadzova | 17.2.2010 o 21:59 | (upravené 17.2.2010 o 22:17) Karma článku: 5,08 | Prečítané:  1157x

V Nitre vzniká nový park na ktorý sa poskladalo už 2 391 Nitranov! A bude ich viac. Kampaň Ruka v ruke s Nitrou na výstavbu parku pod Borinou pokračuje aj v tomto roku.

park pod BorinouNitrianska komunitná nadácia realizuje kampaň Ruka v ruke s Nitrou na podporu výstavby nového parku pod Borinou od apríla 2009. Na šestnástich podujatiach a za pomoci štyroch partnerských inštitúcii a dvadsiatich škôl v Nitre sa nám podarilo vyzbierať 5 283,65 € z predaja 2 391 ks tlieskajúcich ručičiek. Výťažok 4 147,39 € bol použitý na prvú fázu výstavby parku. Hlavným realizátorom parku je Mesto Nitra. „V parku pod Borinou sa v roku 2009 realizovali hrubé terénne úpravy. Odstránil sa ruderálny porast, vyrovnal sa terén a začalo sa s budovaním tamojšej komunikačnej siete (cca – 700m2). Z peňazí za ručičky sa vysadila stromová aleja,“ uviedol odborný referent Útvaru hlavného architekta  Mestského úradu v Nitre Štefan Lančarič.

Začiatkom roka 2010 sa osadili lavičky a drobné odpadové nádoby. Do konca apríla 2010 sa plánuje (v závislosti od počasia) dokončenie dlažby a vybudovanie verejného osvetlenia. Najmenších isto najviac poteší detské ihrisko na ploche cca 300m2, ktoré bude pozostávať z herných zostáv, preliezačiek, hojdačiek a pod.

„Následne sa v tomto roku plánuje jemná úprava terénu – prisypanie a rozprestrenie ornice, výsev trávnika a dosadenie drevín v rámci uloženej náhradnej výsadby. Vymenované práce a aktivity sú súčasťou 1. etapy budovania parku,“ ozrejmil situáciu Lančarič. Ďalej dodáva, že Mesto má s parkom aj vyššie ambície. Napríklad vybudovanie plochy pre cyklotriál, rozšírenie zelene či lanové centrum. „Všetko bude závisieť od finančných prostriedkov,“ dodáva Lančarič.

Park je financovaný z vyzbieraných peňazí za tlieskajúce ručičky (kampaň Ruka v ruke s Nitrou), z finančného príspevku partnera kampane Rotary klub Nitra Harmony, vďaka podpore nadačného fondu TESCO STORES SR, a.s. v Nadácii Pontis a najmä z financií hlavného realizátora projektu – Mesta Nitra. Priama investícia Nitrianskej komunitnej nadácie je 7 002,39 € (výťažok zo zbierky, získané granty a pod.).

Do kampane sa zapojilo viac ako 160 dobrovoľníkov. Všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o to, že už čoskoro sa budeme prechádzať v novom parku, ďakujeme.

Rok 2010

zbierkaNitrianska komunitná nadácia získala povolenie na usporiadanie verejnej zbierky od 5. februára 2010 do 30. decembra 2010. Pokračuje teda s kampaňou Ruka v ruke s Nitrou aj v roku 2010.

V tomto roku sme kampaň odštartovali športovo. Ručičky zatiaľ zaujali na nitrianskom hokeji a ženskom volejbale. Od marca budú môcť občania Nitry opäť podporiť park kúpou ručičky na stálych predajných miestach:

Stále predajné miesta
NISYS – Nitriansky informačný systém, Štefánikova 1
Nitrianska komunitná nadácia, Farská 5

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.


Už ste čítali?