Volejbalistky UKF ťahajú víťaznú šnúru - už 6 zápasov!

Nitrianske vysokoškoláčky natiahli svoju víťaznú sériu už na 6 zápasov. V druhej časti extraligy v skupine o 5. – 10. miesto zdolali v domácom prostredí Spišskú Novú Ves 3:1.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Úvod zápasu bol vyrovnaný, koncovku však lepšie zvládli hosťujúcehráčky. Neúspešným v prvom sete bol najmä servis Nitrianok, keď vďaka šiestimpokazeným podaniam točili strany za stavu 0:1. V druhom sete získaliistotu domáce hráčky na podaní, a tak sa mohla ukázať ich útočná prevaha.Spišiačky sa v druhom a štvrtom sete dotiahli na svoje protihráčky,no nitrianske volejbalistky si už nenechali ujsť žiaden set. D. Hradeckápresnou nahrávkou na strane Nitry využívala všetky pozície, zatiaľ čo spišskánahrávačka Bajtošová predviedla len jednotvárnosť z hlavného kolíka presnedo dvojbloku súpera. Mohla sa tedaprejaviť dominantná sila útoku mladých hráčok Nitry. Prevaha bola zjavná,zásluhou najvyššej hráčky na ihrisku – domácej Stankovianskej, ktorástopercentne prevedenými smečmi z „handy“ bodovala dvadsaťjedenkrát.Nezaostávala za ňou ani hlavná smečiarka L. Hradecká. V obrane sablysla domáca liberka Novotná. K dobrému výkonu sa pridali aj všetkyostatné dievčatá základnej zostavy, i napriek miernemu hendikepu.Krištofičová na bloku po zranení palca už tri zápasy statočne prehĺta bolesť.„Som rád, že dievčatá opäť podali kolektívny výkon. A aj napriek niektorýmzraneniam zvládli tento zápas bravúrne. Musím ich opäť len pochváliť,“ povedalna adresu svojich hráčok tréner Červeň. Volejbalistky UKF prehrali naposledy v poslednom14. kole základnej časti extraligy 20. decembra práve proti Spišskej Novej Vsi.Vtedy boli na predposlednom mieste iba so štyrmi víťazstvami a aždesiatimi prehrami. Po šiestich kolách nadstavbovej časti sú Nitriankyv skupine o 5. – 10. miesto na tretej pozícii pričom na SNV strácajúuž len jeden bod a pomer setov aj lôpt majú dokonca lepší. Diváciv športovej hale Slovenskej Poľnohospodárskej Univerzity boli svedkaminádherných výmen a dobre zvládnutých volejbalových situácií na obochstranách.